FAQ

FAQ – Najčastejšie otázky

Je dôležité pred náterom penetrovať novú stenu?

Áno je to dôležité. Penetračný náter spevní podklad, napustí stenu, dôsledkom čoho sa znižuje spotreba farby. V budúcnosti je možné natierať viac vrstiev bez potreby škrábania pôvodnej maľovky.

 

Môžem použiť bežné interiérové farby (napr. PRIMALEX, HET, JUPOL) na vápenný náter?

Áno je to možné, ale pri sýtych odtieňoch (oranžová, žltá) odporúčame najskôr vymalovať bielou farbou, aby vápno nepoškodilo pigment novej farby.

 

Môžem použiť bežné interiérové farby na stenu, ktorá je vo vlhkom prostredí (napr. pivnica rodinného domu) ?

Ťažko sa k tomu jednoznačne vyjadriť. Všetko záleží od prirodzenej vlhkosti steny. Pokiaľ je to neodizolovaná pivnica, aké bývajú v starých domoch, tak by sme odporúčali použiť vápno, kvôli lepšej paropriepustnosti.

 

Mám jemne skorodovaný plech (napr. plot), ktorý má ešte pôvodnú farbu. Môžem na takýto podklad priamo nanášať novú farbu?

Áno môžete, pokiaľ použijete špeciálnu reaktívnu farbu určenú na hrdzavý kov ( napr. ALKYTON). Podmienkou je očistiť drátenným kartáčom slabo držiace časti pôvodného náteru a opadávajúcu hrdzu. Pri použití bežnej syntetickej farby je nutné podklad poriadne vyčistiť, odhrdziť, odmastiť, použiť základný náter a konečnú úpravu vykonať syntetickou farbou.

 

Ponúka vaša predajňa rozvoz tovaru na stavbu?

Takéto služby bežne neposkytujeme, ale v prípade potreby nie je problém sa dohodnúť.

 

Je možné acetónovú farbu nanášať bežným štetcom, alebo valcom ?

Áno. Štetce, ktoré ponúkame v našej predajni sú odolné voči rozpúšťadlám (acetón), ale pri valcoch si musíte žiadať valec odolný týmto rozpúšťadlám.

 

Je možné vo vašej predajni si dať farby namiešať podľa vlastného výberu?

Áno je to možné. Miešame do farieb JUB (interiérové aj fasádne farby)

 

Je potrebné pred nanášaním lazúr na drevo penetrovať podklad nejakým náterom?

Áno, je to vhodné, aj keď drvivá väčšina zákazníkov to nerobí pre úsporu financií.

 

Mám drevenicu natieranú lakom BELINKA. Potreboval by som po rokoch obnoviť náter. Môžem na nový náter natierať na starý, alebo musím  podklad upraviť?

Nakoľko BELINKA je lakový náter, to znamená, že po niekoľkých rokoch lak popraská (v dôsledku poveternostných vplyvov) a miestami sa môže olupovať, je vhodné v záujme zvýšenia kvality nového náteru, starý lak prebrúsiť (odstrániť), aby bola zabezpečená lepšia priľnavosť nového laku k podkladu.

 

Existujú rýchlo – schnúce syntetické farby na kov?

Áno existujú, je ich široký výber.
 
 

<< Naspäť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *